ParaBilir Logosu

STOPAJ İADESİ NEDİR ?NASIL ALINIYOR

STOPAJ İADESİ NEDİR ?NASIL ALINIYOR
BUSEM 14 Ağustos 2013

 BİR YILDIR GECEN SENEDEN BU YANA SÜREN , YENİ YASAYA GÖRE ÇIKAN GECMİŞTE BİREYSEL EMEKLİLİKTEN AYRILANLARIN ANA PARALARI ÜZERİNDEN YAPILAN KESİNTİLERİN İADE EDİLMESİDİR.

  MESALA 2007 DE AYRILANLAR VE DAHAS ÖNCESİ SANIRIM BU YASADAN YARARGLANMAMIYOR CÜNKÜ VERGİ KANUNLARINA GÖRE BES YILLIK ZAMAN ASIMINA UGRAMIŞ OLUYORLAR.

 STOPAJ İADESİ İÇİN MÜRACAT GECEN SENE 29 AGUSTOS AYINDA BASLAYIP BU SENE BU AYIN 29 UNDA SON BULUYOR.ALMAK İÇİN HERKES KENDİ EMEKLİLİK ŞİRKETİNE BASVURU YAPIYOR AYRICA TELEFON VE İNTERNET ÜZERİNDENDE BASVURU YAPILABİLİYOR.

 MÜRACAT SIRASINDA TC VATANDASLIK NUMARASI VE İSİM SOY İSİM YETERLİ OLUYOR,BASVURU YAPTIKTAN SONRA ŞİRKET SİZE BİR FORM İLE NE KADAR İADE ALABİLECEGİNİZİ GÖNDERİYOR,TABİKİ SAHSİ GİTMEK DAHA GARANTİLİ.

 O FORMMLA VERGİ İDARESİNE BASVURU YAPIYORSUNUZ SONRA VERGİ DAİRELERİ FORMLARI ALIP GEREKLİ ARASTIRMALARI YAPIYOR MESALA SPOTAJ KESİNTİSİNİ MALİYEYE NE ZAMAN  YAPTIGINI ÖDEYİP ÖDEMEDİĞİNİ İNCELİYOR EGER ÖDEMİŞSE SONRA İADE TUTARINI BELLİ BİR ZAMAN SÜRE ZARFINDA BANKA HESAP NUMARINIZA YATIRIYOR,BUNUN İÇİN YASIMIZ GENC AMA BİLMEMMİZDE YARAR VAR ARKADASLAR..


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÜYE YAZILARI

ÜYE YAZISI
14 AĞUSTOS 2013
ÜYE YAZISI
14 AĞUSTOS 2013
Para Kazanmaya Hazır mısın?

ParaBilir yarışmalar çok eğlenceli