En Çok Kazandıran Meslekler

En Çok Kazandıran Meslekler
27 Ekim 2012

Para kazandıran ve geleceğin mesleği olarak görülen meslekler de, her şey gibi zamanın ve teknolojinin değişimiyle doğru orantılı bir değişim gösteriyor. Uzaya olan merakın artması, insan bedeni ve yapısı hakkındaki bilgilerin çoğalması ve sosyal çevredeki ihtiyaçların artması ile değişen ve ortaya çıkan birçok meslek, hiç aklınıza gelmeyecek rakamlar kazandırabiliyor. Bütün bu hızlı değişimler, para kazandıran meslek gruplarının değişmesine de neden oluyor. Son yıllarda yaşam koçluğu, patlayıcı mühendisliği ya da bilişim avukatlığı gibi, eski yıllarda aklınıza bile gelmeyecek meslekler oldukça gözde. İhtiyaçların karşılanması adına ortaya çıkan bu meslekler, oldukça astronomik rakamlar kazandırabiliyor.

Kazancıyla imrendiren, günümüzün gözde meslekleri arasında, teknolojik ve sosyal ihtiyaçların değişmesi ve artması sonucu ortaya çıkan meslekler yer alıyor. Mesleklerin kazançları çoğu zaman mevcut koşullara göre değişiklik gösterse de, doktorluk, mühendislik, avukatlık gibi geleneksel bir yer tutan meslekler de popülaritesini korumaya devam ediyor. Ancak günümüzde üniversite mezunu olmak da yetmiyor.  En az bir yabancı dil bilmek, yüksek lisans, master ve doktora yapmış olmak, gibi koşullar, günümüzde iş istihdamında en çok yöneltilen sorular arasında yer alıyor. Uzmanlaşmanın bu denli arttığı günümüzde, bilişim ve bilişim suçları avukatlığı, şef aşçılık, bilgi inovasyon yönetimi, patlayıcı mühendisliği, kaptan pilotluk, yaşam koçluğu, webmaster, uzay ve uçak mühendisliği, nano teknoloji, medya ilişkileri gibi meslek dalları giderek önem kazanıyor. Özellikle bilime ve insanlığa dair bulgu ve bilgilerin artmasıyla ortaya çıkan nano teknoloji, günümüzde sağlıklı ve doğal yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Bu alanda uzmanlık yapan birisinin kazanacağı rakamlar düşünüldüğünde de, ortaya oldukça yüksek değerler çıkıyor.

Pazarlama, satış, finans ve bilişim teknolojileri günümüzde hala en çok kazandıran fonksiyonlar arasında yer alıyor. Finans ve pazarlama alanlarında, pozisyon olarak yukarı çıkıldıkça, gelir de aynı oranda artıyor. Onun yanı sıra ilaç sektörü de, yüksek kazançlı sektörlerin başında geliyor. Enerji sektörü de son dönemlerde büyük bir gelişme göstermiş durumda. Geleceğin meslekleri ve popülaritesini asla kaybetmeyecek meslek grupları arasında, sağlık ve tıp, yapı ve inşaat, mağazacılık, bilişim, satış pazarlama, uluslararası finans ve sosyal medya alanları oldukça popüler. Tüm bu çok kazandıran popüler mesleklerin yanı sıra, günümüzün en büyük ihtiyaçlarından birisi olan internet de, en çok gelir sağlayan kaynaklar arasında yer alıyor. İnsanların ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaya başlamasıyla gelişen bu sektörün en güzel örneği olarak genç yaşta milyarlarca dolarlık bir servet sahibi olan Facebook’un sahibi gösterilebilir. Oldukça geniş bir iş imkanı sunan internet ortamında uzmanlık derecesine gelebilirseniz, Türkiye’nin yaşam koşullarında oldukça rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz.


En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.