On parmak klavye nasıl kullanılır?

On parmak klavye nasıl kullanılır?
21 Ocak 2013

Özellikle de açılan katiplik sınavları için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin on parmak klavye kullanma şartına haiz olmaları gerekmektedir. On parmak klavye kullanmak sizi basit bir iş başvurusunda bile üst sıralara taşıyacaktır. Günümüzde ticaret meslek liseleri başta olmak üzere birçok meslek lisesinde daktilo dersleri bulunmakta ve bu okullardan mezun olan kişiler on parmak klavye kullanmayı öğrenmektedir. Peki on parmak klavye nasıl kullanılır?

On parmak klavye kullanmak için klavye ayarının F olması gerekmektedir. F klavye iş ilanları çok çeşitlidir. Bu nedenle F klavye öğrenmek yani on parmak klavye kullanabilmek önemlidir. On parmak klavye kullanmak için mutlaka klavye kursu adı verilen kurslara katılmak gerekmektedir. 

On parmak klavye kullanmak için önce klavye üzerinde yer alan tüm tuşların yerlerinin ezberlenmesi sağlanmaktadır. Bunun için belirlenen sırada tuşlar her gün düzenli olarak çalışılmalı ve böylelikle beyin ile parmağın bastığı tuş arasında iletişim kurulması sağlanmalıdır. Bu iletişim kurulduktan yani on parmak klavye kullanmayı öğrendikten sonra tekrar unutulması imkansızdır. Bu aynı bisiklet sürmeye benzemektedir. Nasıl ki bisiklet sürmeyi öğrenen biri asla bisiklet sürmeyi unutamazsa on parmak klavye kullanmayı öğrenen bir kişi de yıllarca kullanmasa bile on parmak klavye kullanmayı unutamaz.


En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.