Parayı nasıl değerlendirmeli?

Parayı nasıl değerlendirmeli?
27 Ocak 2013

Para kazanmaktan daha önemli olan tek konu parayı değerlendirmektir. Doğru değerlendirilen para gitgide çoğalırken yanlış yapılan yatırımlar binbir zorlukla kazanılan paranın yok olup gitmesine neden olmaktadır. Peki ama parayı nasıl değerlendirmeli?

Parayı değerlendirme konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu yatırımın süresidir. Örneğin kısa vade de ihtiyaç duyabileceğiniz paranız ile altın almanız büyük risk üstlenmenize neden olur. Çünkü altın uzun vadeli bir yatırım aracıdır ve alım – satım işlemleri için fark uygulanmaktadır. Altın alırken pahalı satarken ucuz olarak fiyatlandırılır. Aradaki bu fiyat farkı altının zamanla yükselmesi ile kapanırken kısa vade için alınıp satılırsa alan kişinin zarara uğramasına neden olur. 

Ayrıca yatırım için kredi ile araç ya da ev satın alınması da yatırımı yapan kişinin zarara girmesine neden olur. Konut kredisinde sadece kredi kullanılan evin kiraya verilmesi zararı azaltabilirken araç kredisinde hem faiz ödenmesi hem de sürekli olarak aracın yakıt, vergi ve bakım gibi masraflarının çıkması zarara neden olur.


En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.