Part time iş ne demek?

Part time iş ne demek?
07 Şubat 2013

Ek gelir kazanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri işlerden biri de part time iş olarak öne çıkmaktadır. Peki part time iş ne demek? Part time İngilizce bir kelimedir ve yarı zamanlı iş anlamına gelmektedir. Ülkemizde part time imkanı sunan kişi ve kurumlar her geçen gün artmayı sürdürürken aynı zamanda bu alanda çalışmak isteyen kişi sayısı da buna paralel olarak armaktadır. 

Günümüzde özellikle tanıtım ve turizm firmaları ile fast food tarzı restoranlar part time eleman çalıştırmayı tercih etmektedir. Part time iş iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki haftanın belirli günleri tam gün çalışmaktır. Özellikle de hizmet sektöründe yoğun olunan hafta sonu günleri işverenler part time eleman çalıştırarak bu yoğunlukta hizmet kalitesinin düşmesini önlemeye çalışmaktadır. 

Bir diğer part time iş fırsatı ise haftanın tüm çalışma günlerinde belirli saatler aralığında çalışmaktır. Bu şekilde tam gün çalışamayan kişilere ek gelir kazanma fırsatı tanınmış olur. Part time iş başvurusu için dilerseniz yayımlanan part time iş ilanları ve duyurularından yararlanabilirsiniz.


En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.