Özgeçmiş Nasıl Yazılır?

Özgeçmiş Nasıl Yazılır?
18 Mart 2013

Özgeçmiş iş başvurusunda işverenler tarafından değerlendirildiğiniz ilk aşamadır. Başarılı ve doğru şekilde hazırlanan bir özgeçmiş işverende bırakacağınız ilk olumlu izlenim olacak ve mülakat aşamasına davet edilmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle özgeçmiş hazırlamak çok önemlidir. Peki özgeçmiş nasıl yazılır?


Özgeçmiş kişinin kendisini pazarlama yöntemidir. Kendinizi ne kadar başarı ile pazarlar ve artılarınıza dikkat çekebilirseniz işe alınma şansınızı aynı derecede artırmış olursunuz. Özgeçmiş hazırlarken dikkat edilecekler arasında ilk sırada orijinal bir özgeçmiş hazırlamak gelir. Diğerlerinden farklı olan özgeçmiş hemen dikkat çekecek ve rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlayacaktır.


Özgeçmiş hazırlarken kişisel özelliklerinize vurgu yapmanız artı puan kazanmanızı sağlayacaktır. Örneğin 10 parmak klavye kullanmayı biliyorum yazmak yerine hızlı şekilde 10 parmak klavye kullanmayı biliyorum yazmanız niteliğinizin ön plana çıkmasını ve dikkat çekmesini sağlayacaktır. Ayrıca iş başvurusunda bulunurken her başvuruya özel bir ön yazı hazırlamanız ve bu ön yazıyı özgeçmişinize eklemeniz de işe alım için şansınızı artıracak önemli bir faktör olarak görülmektedir. Özgeçmiş örnekleri size kendi CV’nizi hazırlarken yardımcı olacaktır.


En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.