HSBC Modern Hesap Nedir?

Bu yazımızda HSBC Modern Hesabı ve özelliklerini sizin için inceleyeceğiz.

25 Ekim 2013
Modern Hesap, HSBC bankası tarafından bizlere sunulan esnek özelliklere sahip mevduat hesabıdır. 

Modern Hesap hangi özelliklere sahiptir
  • Tüm vadesiz mevduat hesaplarında olduğu gibi Modern Hesaba hem para yatırabilir, hem de hesaptan para çekebiliriz.
  • Modern Hesapla ilişkili otomatik fatura ödeme talimatı verebiliriz.
  • İnternet şubesinden para transferlerimizi (EFT/Havale) ücret ödemeden yapabiliriz. Bu özelliğin biz tüketiciler için kazançlı bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Bir çok banka EFT için para alıyor.
  • Hesabınızda kalan parayı Modern Hesap sizin için gecelik faizle değerlendiriyor. 
  • Modern Plus Hesap sayesinde en az 12 ay boyunca yine en az 200 TL olmak kaydıyla orta ve uzun vadede düzenli birikim yapabiliyoruz.
HSBC Modern Hesabı nasıl açtırabiliriz ?
Hali hazırda HSBC Bank'ta açılmış vadesiz TL mevduat hesabınız varsa şubeye gitmenize gerek kalmadan internet bankacılığı üzerinden, hesabınız yoksa HSBC şubelerinden Modern Hesap veya Modern Plus Hesap açtırabilirsiniz.

Modern Hesapta gecelik faiz işleyebilmesi için alt limit 1.000 TL, üst limiti ise 75.000 TL'dir. Bakiyeniz 1.000 TL altına düşerse faiz işlemez. Yine aynı şekilde bakiyeniz 75.000 TL üzeri ise faiz 75.000 TL üzerinden işler.

Hoşgeldin Faizi Oranı nedir ?
Modern Hesap sahibi olduğunuz ilk 30 gün bakiyeniz %10 hoşgeldin faiz oranı üzerinden değerlenir. 31. günden itibaren işleyecek faiz oranı piyasa şartlarına göre değişebilmektedir. %10 faiz oranı yıllık bir göstergedir. Modern hesaba yıllık brüt %10 faiz oranı üzerinden günlük faiz oranı uygulanacaktır.

Modern Plus Hesap nedir ?
Modern Plus Hesap orta ve uzun vadede bize yatırım yapma imkanı verir. Modern Plus Hesabı açtırdığımızda, Modern Plus Hesabımızda ki bakiye Modern Hesaptan kazandığımız gecelik faize ilave olarak bonus faiz oranıyla değerlenir. 

Modern Plus Hesap erken sonlanma kesintisi nedir?
Modern Plus Hesap açılışı sırasında aylık olarak Modern Plus Hesabına aktarılmasını istediğimiz tutarı giriyoruz. Bu tutarın en az 200 TL, en fazla 5.000 TL olması gerekmektedir. Yine aynı şekilde bu tutarı en az 12, en fazla 60 ay boyunca Modern Plus Hesabına aktarabiliyor olmamız gerekmektedir. Bir yıl içerisinde 4 defa belirlediğimiz tutarı Modern Plus Hesabına aktaramazsak Modern Plus Hesabımız HSBC tarafından erken sonlanma kesintisi yapılarak sonlandırılır.Yorumla
Üye İçerikleri Kullanım Rehberi'ni okudum ve kabul ediyorum.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.