Altın ons fiyatı ne olur?

Altın ons fiyatı ne olur?

14 Ağustos 2013

Altın fiyatlarında yaşanan büyük dalgalanma altına yatırım yapmak isteyen kişilerin daha temkinli davranmalarına neden oluyor. Peki altının ons fiyatı ne olur ve altına yatırım yapmak şu an için mantıklı mı?

Altının ons fiyatı için belirleyici olan önemli kriterlerin başında altına olan talep yer almaktadır. Dünyanın en büyük Merkez Bankaları arasında yer alan bazı bankaların altın stoklarını elden çıkarmaları ve başka yatırım alanlarına yönelmeleri altın fiyatlarında şok bir dalgalanmaya neden olurken düşen altın fiyatları özellikle de küçük yatırımcının zarar etmesine neden olmuştur. Altına yatırım yapmak isteyen kişilerin şu an için kesinlikle kısa vadede ihtiyaç duyabilecekleri nakitlerini bu alanda değerlendirmemeleri önemlidir. 

Uzun vadede altın fiyatlarının yükselmesi beklenirken kısa vadede fiyat çalkalanmaları devam edeceği için altına kısa vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin bu nedenle zarara uğrama riskleri çok yüksektir. Buna ek olarak altın yatırımı için artık sadece 24 ayar saf gram altın alınması alış - satış arasındaki farkın çok az olması nedeni ile önerilmektedir. 

Yorumla
Üye İçerikleri Kullanım Rehberi'ni okudum ve kabul ediyorum.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.