Garanti Belgesi hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli konu..

Garanti Belgesi hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli konu..

04 Mart 2014

Tüketicilerin alışveriş yaparken özellikle dayanıklılık konusunda hassas malzemeleri alırken aradığı en büyük özellik, meydana gelebilecek ürün hatalarının tamirini ve ürünün iadesini ya da değişimini sağlayan garanti belgesidir. 

Elektronik aletler bozulmaya en yatkın aletler olduğundan garanti belgesi daha çok elektronik ürünler alırken  aranan bir özelliktir. Garanti belgesi her ne kadar kullanıcıların önemsediği bir hizmet olsada kullanıcıların büyük çoğunluğu garanti belgesinin sadece varlığını merak ediyor. Oysa ki garanti veren şirket, garanti begesinin olup olmadığından daha önemli bir durumdur. 

Daha geçen yıl başıma böyle bir olay geldi; Telefon almak için bir AVM'ye ve her bilinçli ve cimri tüketici gibi fiyat araştırması yaptım. Sonuç olarak uzun araştırmalar sonucu aynı telefonu 3 farklı fiyatta buldum ve diğerlerine göre 100 TL daha ucuz olan telefonu aldım. Ancak ucuza kapattığımı düşündüğüm telefonu sadece 5 ay sonra teknik bir arıza sonucu aldığım yere garanti şirketine göndermek için geri verdim. Yaklaşık 3 hafta sonra telefon "KULLANICI HATASI" notuyla geri geldi. Şikayetlerin yazıldığı bir sitede yaptığım ufak bir araştırma sonucu benimle aynı makus talihi paylaşan yüzlerce tüketici olduğunu gördüm. Üstalik firma tarafından  yüzlerce mesaja tek bir cevap bile verilmemişti. Bu olaydan sonra önemli olanın garanti belgesi olup olmadığı değil garanti hizmetini veren şirketin hizmetleri olduğuna karar verdim. Ufak bir tavsiye bir ürünü alacağınız zaman garantisi var mı ? değil Garantisini hangi şirket veriyor ?  diye sormanızı öneririm.

Yorumla
Üye İçerikleri Kullanım Rehberi'ni okudum ve kabul ediyorum.
S
1445 gün
dikkat edilmesi gerekir garantisiz ürün olmamalıdır
5,00 5
0
E
1712 gün
ÇOK İYİ BİR YAZI
5,00 5
0

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.