Hakem Heyeti başvurusu hakkında

Hakem Heyeti başvurusu hakkında

18 Mart 2014

Hakem Heyeti; en basit anlatımla; tüketici olarak haksızlığa uğradığınızda ve satın aldığınız yer ile bu sorunu çözemediğiniz takdirde, başvurmanız gereken birinci basamak yasal yerlerdir. Peki bu birinci basamak itiraz merkezleri olan hakem heyetleri nerelerde bulunur ? Hakem heyetleri her ilçede bulunur, siz de kendi ilçenizdeki hakem heyetine başvurarak, uğradığınız haksızlığı ya da zararı bildirerek, hakkınızı arama adına ilk adımı atmış olursunuz.

Günümüzdeki esnafa pek de benzetemediğimiz; türlü, çeşitli satış yapan yerlerin, satmaya çalıştıkları ürünler, başvurdukları yöntemler ve satış sonra takındıkları tavırlar son derece can sıkıcı ve çekilmez haller alabilmektedir.

Bu durumda ilçenizde bulunan hakem heyetlerine derhal başvurmanız gerekmektedir; hakem heyetleri bu durumlarda gayet titiz davranmakta; hızlı bir şekilde hakkınızı almanıza yardımcı olmaktadırlar. Tüketici hakları açısından baktığımızda, hakem heyetleri belki de en fazla tüketiciden yana kararlar alan kurum konumunda bulunmaktadır.

Tüketici hakem heyetlerinin aldıkları kararların kanuni olarak geçerliliği ve yaptırımı bulunmaktadır, bu nedenle asla ve asla hafife alınmamalı, başvurmaktan çekinmemeli ve titizlik gösterilerek, tüketiciler tarafından hakları son noktasına kadar aranmalıdır.

Tüketici hakem heyetlerinden istenen sonuç alınamadığı takdirde, tüketici mahkemeleri vs. gibi daha üst basamak başvuru noktalarının da önü açık olmaktadır; yani kısacası tüketici mahkemeleri hastane ise, hakem heyetleri sağlık ocaklarıdır; ulaşmanız, başvurmanız çok daha kolay, neredeyse hiç masrafsızdır. Bu yüzden asla ihmal edilmemelidirler.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorumla
Üye İçerikleri Kullanım Rehberi'ni okudum ve kabul ediyorum.
A
1704 gün
son 10 yıl içinde kullanılan kredi dosya masraflarını geri almak adına 1. yötem..
5,00 5
0
E
1712 gün
ÇOK İYİ BİR YAZI
5,00 5
0
E
1715 gün
bu sıralar çok kullanılan bir yer özelliklede kredilerde alınan dosya masrafını tekrar alabilmek adına..
5,00 5
0

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.