Kentkart bakiye sorgulama

Kentkart bakiye sorgulama

10 Eylül 2013

Kentkart toplu ulaşım araçlarında kullanılan bilet sistemidir. Bu sistem aralarında Adana, Alanya, Antakya, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, İnegöl, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Sivas ve Yozgat'ın  da bulunduğu tam 15 bölgede kullanılmaktadır. Sistem ücret ödenerek alınan kredi kartı benzeri kartın içerisine para yüklenmesi ile işlemektedir. 

Depozito ücreti olarak kabul edilen kart ücreti ödenerek kart teslim alınmakta daha sonra ise kartın içerisine kullanımınıza bağlı olarak para yüklenmektedir. Kentkart yükleme merkezleri yaygın olarak bulunurken ayrıca her İzmir'de her metro gişesi içerisinde de kent kart yükleme hizmeti sunulmaktadır. Kentkart bakiye sorgulama işlemleriniz için kartınızı kullandıktan sonra okuma aşamasında ekranı takip etmeniz yeterlidir. Ancak çoktandır kullanmadığınız kartınızın içerisinde ne kadar bakiye olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemlerde bulunmaktadır. 

Bunlardan ilki kent kart dolum merkezlerini ziyaret etmektir. Dolum merkezindeki görevliden rica ederek kartınızın içerisinde kalan bakiyeyi büyük bir kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu işlemi evinden yapmak isteyen kişiler için ise kent kart internet sitesi hizmet sunmaktadır. Kentkart sitesi içerisinde yer alan kent kart bakiye sorgulama butonunu tıkladıktan sonra kentkart numaranızı girerek kalan bakiye sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul'da akbil ve İzmir'de kent kart gibi tekrar dolum yapılabilen sistemler kullanılırken Ankara'da ise kullan at çoklu kart biletler kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni Ankara'da günlük ziyaretin yüksek olması ve gelen kişilerin depozitolu kart alma zorunluluğu yaşamamasını sağlamaktır. 

Yorumla
Üye İçerikleri Kullanım Rehberi'ni okudum ve kabul ediyorum.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.