Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılır ? Nasıl Kurtuluruz ?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılır ? Nasıl Kurtuluruz ?

14 Kasım 2013

kredi kartı 10 yıl öncesinde bulunmayan bir ödeme şekli idi. zamanla bankaların artması ve insanların ekonomik olarak sıkıntıya girmesi insanlara bir nevi kurtarıcı gibi oldu. alınan bir ürünün parasını bir ay sonra ödeme gibi bir özelliği ile kısa zamanda insanları cezbetti. insanlar kredi kartından önce cebinde para varsa alışveriş yapıyordu. yada tanıdıkları bakkallara, ticaret erbaplarına ay başında öderim deyip alacaklarını alıyorlardı ve cebinde parası yoksa veya ödemeye gözü kesmiyorsa almıyordu.

şimdilerde ise kredi kartları bütün hayatımızı çepe çevre sarmış durumda. sanki hiç ödemeyecekmişiz gibi çılgınca harcıyoruz. ay sonu gelipte kredi kartı ekstresi geldiğinde bu harcamaları sanki bir başkası yapmış gibi davranıyoruz. özellikle de kredi kartları taksit yapılarak kullanıldı ise o zaman iş biraz daha vahim hale geliyor. ödemeler sıkıştıkça asgari tutarını bile yatıramaz hale geliyoruz. sonu belli olan bu yolun başından bu olacakları kestirip cebimize göre harcamalarımızı düzenleyip ne kadarını ödeyebileceksk o kadarını harcamamız gerekiyordu.

şimdi kaçınılmaz bir sona ulaştık ise de işi işten geçmiş sayılmaz. eğer harcamaları kısıp, kredi kartlarını kapattırıp borçlarından olabildiğince kendimize çeki düzen vererek kurtulmaya çalışabiliriz. bu süreç biraz uzun süre alabilir. fakat dikkatli bir şekilde harcama yapıp gereksiz olan şeyleri almayarak kredi kartı belasından ve borçlarından kurtulabiliriz. yeterki isteyelim bir yolunu bulup bu beladan kurtulabiliriz.

Yorumla
Üye İçerikleri Kullanım Rehberi'ni okudum ve kabul ediyorum.

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama

Hangi Sigorta Teklifini Almak İstersin?

Gelirlerini Artıracabilecek, Giderlerini Düşürebilecek Mikro İş Fırsatları Pazaryeri'nde

Kategori seçmek için tıklayın
E-Bülten
E-bültene kayıt olarak ParaBilir duyuru ve gelişmelerinden haberdar olabilirsin.